Základní informace pro nováčky

O čem to může být

Zajímá vás, jak probíhá shibari session, workshop nebo soukromá výuka? Co můžete očekávat nebo jak se připravit?

Máte spousty otázek?

Projděte si FAQ, kde najdete odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek. A pokud vám něco zůstane nejasné, neváhejte mi napsat. Mým cílem je poskytnout vám nezapomenutelný zážitek, který bude obohacující jak pro vaše tělo, tak pro vaši mysl a duši. Na začátku si zevrubně povídáme o bezpečnosti, vašem zdravotním stavu a očekáváních. Hned na úvod vás chci upozornit, že se nejedná o erotickou službu v tradičním vnímání slova smyslu, i když pracujeme se sexuální energií.

Mým cílem je vytvořit pro vás příležitost k prozkoumání nových dimenzí sebe sama, učení se důvěře, odevzdání a komunikaci, a to vše v bezpečném a podporujícím prostředí

často se mě ptáte

Prožitková svazovací lekce. V mém podání trvá 2 hodiny stojí 5.600 Kč (4.200 Kč pro účastníky mých workshopů
a soukromé studenty). Probíhá v prostorech studia určeného pro vázání.

Objednáte se prostřednictvím emailu. Napište mi prosím osobní zprávu, ve které mi sdělíte, proč se chcete
nechat vázat, jaké jsou vaše dosavadní zkušenosti s bondage, BDSM, tantrou a obdobnými komerčními
službami. Zajímá mě, co si přejete zažít a co naopak určitě ne, po čem toužíte a z čeho máte strach. Po přečtení
následujících odpovědí na časté otázky se doptejte na to, co vám není jasné. Odpovím vám, stanovíme rámec a záměr pro naše setkání, nabídku termíny.

Ano, nazvala bych to konzultací. Pro někoho jde o téma tak niterné, že buduje důvěru jen pomalu a rád by začal
pouze setkáním u kávy či čaje. Často se setkávám i s lidmi, kteří teprve o vázání uvažují, stejně jako o celém
BDSM a mezilidských vztazích, dělají si v tom pořádek a hledají, v čem se budou cítit dobře. I konzultace mě
ovšem stojí čas, který si v tomto případě cením na 1.200 Kč/hod.

Pro kohokoliv, kdo si přeje s vázáním udělat zkušenost. Vážu lidi submisivní, kteří chtějí zavést do odevzdání se, lidi dominantní, kteří chtějí zkusit, jaké to je být ovládán. Lidi, kteří touží po bolesti, i ty, kteří se jí chtějí za každou cenu vyhnout. Vážu ženy i muže, páry ať už dohromady nebo jednoho pro druhého, lidi staré i mladé, velké a těžké i drobné postavy, pružné i v horší fyzické kondici. Klienti ke mně často přichází pro svoji první zkušenost se shibari, ale výjimkou nejsou ani v shibari pokročilí, kteří hledají svou vlastní alternativu toho, co scéna nabízí. Vázání je pro každého, kdo cítí, že ho potřebuje zažít, motivace každého je čistě jeho věc a je nedotknutelná. Na druhou stranu vaši motivaci potřebuji znát a měli byste ji být schopni alespoň rámcově formulovat.

Na začátku si povídáme, následuje protažení a pak samotné vázání. Na konci je též potřeba čas na vstřebání dojmů a závěrečný rozhovor. Kratší session nenabízím, protože to ubírá na jejich kvalitě, delší jsou možné po domluvě, nicméně ne napoprvé.

Nahota jako symbol úplné přirozenosti a svobody těla s vázáním velmi souvisí. Zároveň vnáší do session prvek
erotična, poutá naši pozornost k sexuálnímu aspektu o může ji odvádět od samotného prožitku z provazů. Volím proto cestu v duchu tradice shibari, kdy protějšek, pokud jsme se na tom dohodli předem, svlékám ho postupně, až když je svázaný a bezbranný. Já sama pracuji vždy oblečená a v krátkosti se označuji za „nedotknutelnou“. Jedná se o to, že na session jste vy přijímající a já dávající, vy dotek dostáváte a já dávám. V takto vymezených hranicích jsem velmi kontaktní. Ráda používám vlastní tělo k tomu, abych to vaše dostala do různých pozic, které pak fixuji provazem. Když už jste svázaní různě vás zalehávám, zašlapávám, tisknu nebo hladím, abych zintenzivnila vjemy z provazů. Ovšem stále se jedná o doteky, které iniciuji já sama a vy se rozhodujete, zda je přijmete či nikoliv.

Vázání není zcela bezpečná aktivita a i při nejlepší snaze nás obou nelze vyloučit zranění nebo jinou újmu. Nejčastěji může dojít ke stlačení nervů, které přivodí obvykle dočasnou necitlivost či nemožnost ovládat tělo, většinou prsty. Samozřejmě používám vždy svoje nejlepší know-how a o bezpečnost úzkostlivě dbám. Vázané lidi instruuji, jak rozeznat, kdy jim tělo signalizuje, že hrozí nebezpečí, jak a kdy mi to sdělit, a při akci je pravidelně kontroluji. I tak ale platí, že se může přihodit něco nechtěného, stejně jako v jiných oblastech života. Pokud se člověk obává o bezpečnost příliš a není připravený předat kontrolu a důvěřovat, neměl by vázat. Je třeba rozlišovat mezi skutečným strachem a intuitivní obavou, která nás udržuje při rizikové aktivitě ve střehu. Nejdůležitější roli v tom hraje vzájemná důvěra a komunikace. Vy důvěřujete mým zkušenostem a schopnostem a v nejlepší vůli mě průběžně informujete, jak se cítíte. Já věřím, že se vnímáte a všechno podezřelé či neobvyklé mi hlásíte.

Z principu ano. Jsem toho názoru, že provazový zážitek je možné zprostředkovat téměř každému, když se přizpůsobí možnostem a omezením vázaného. Je třeba, abyste mě se svými omezeními a jejich projevy, ať už fyzickými (úrazy, nemoci) či psychickými (strachy, traumata) podrobně seznámil/a. Samozřejmě záleží na vaší kondici, ale klíčové je v tomto ono přizpůsobení se.

Je pro mě příjemnou výzvou vázat lidi s omezeními. Vázala jsem lidi obézní, extrémně velké a vysoké nebo lidi, kteří deklarovali psychické problémy. V případě omezení je samozřejmě třeba dbát zvýšené opatrnosti a všechny podmínky a okolnosti vzít v úvahu a pracovat s nimi. Myslím, že pro lidi, kteří po vázacím zážitku touží, ale zároveň si ho nedovolují, protože se domnívají, že z nějakého důvodu by nebyli dobrým „modelem“, má uskutečnění session terapeutický účinek v tom smyslu, že na vlastní kůži prožijí, že to možné je. Možná sice při session narazí na svá omezení či předsudky vůči sama sobě, ale odměnou jim je pocit bezpodmínečného přijetí a zvýšená sebehodnota. To léčivé, co do toho vkládám, je plné přijetí a pozornost pro vás.

Provazy mohou zanechat vícero druhů stop. Jednak se mohou protlačit a nechat na pokožce vzorek, který mnozí z nás milují a vypadá skvěle na fotkách. Ten zmizí v řádu minut až hodin. Někdy se může stát, že při velké zátěži se v místě, kde ležel provaz, objeví tzv. ropemarks, mají barvu modřin a mizí v řádu dní. Jejich tvorba závisí na citlivosti a pevnosti pokožky, množství svalů či tuku na daném místě, předcházet se jim dá velmi volným vázáním, které není zatíženo. S absolutní jistotou ale není možné slíbit, že se nevytvoří, byť se objevují zřídka, zvlášť pokud nešlo o zavěšení. Ropemarks ani otlaky nebolí, po vázání mohou spíše bolet natažené svaly nebo klouby. Nicméně do značné míry tomu lze předejít rozcvičením před samotným vázáním a respektováním přirozených rozsahů těla vázaného.

Je dobré se pár hodin před akcí dobře najíst, v noci před tím dobře vyspat, aby vás nezastihla únava či pokles cukru v krvi. Těsně před session je taky dobré nejíst nic těžkého a určitě nepít žádný alkohol nebo požít jakoukoliv drogu. Budete potřebovat věřit svému tělu a správně rozeznat, co signalizuje. I emoce si v dobrém fyzickém rozpoložení lépe prožijete. Můžete si přibalit nějakou sladkost, po vázání se může hodit. Lehké občerstvení pro vás obvykle mívám. Pokud jsme domluveni, nezapomeňte si přinést sebou své osobní oblíbené hračky, např. roubík. Erárních hraček mám samozřejmě plný raneček.

Oblečení je nejlepší obepnuté, pohodlné, prodyšné, bez knoflíků a zipů, které umožňuje veškerý pohyb, víceméně cvičební úbor. Ideální jsou legíny a tílko, boxerky, podprsenky bez kostic. Možnost se osprchovat je na místě.

Může, ale nemusí. Vše záleží na tom, co vnímáte jako příjemné a co nepříjemné, co jako žádoucí a co si nepřejete. Některá velká bolest může být příjemná, jiná malá už nepříjemná, to známe asi všichni. Vše je o dohodě a pak o komunikaci přímo při vázání. Jak rozlišit bolest z provazů, která vám může ublížit, vysvětlím osobně. Jak rozdýchat bolest, která vám neublíží, ale bude přítomná, rovněž poradím. Záměrnému působení bolesti jako takové, se lze obloukem vyhnout nebo naopak se na něj zaměřit. Záleží na vaší preferenci.

V klasickém vnímání smyslu slova ne. Beze sporu jde však o práci se sexualitou a je zcela přirozené, že vázání v člověku vzbudí jeho erotické fantazie a sexuální energii. Je možné vzít do hry nahotu či použít provaz na každou část těla, stejně tak dobře je ale možné vázat čistě pro radost z fyzických podnětů pro tělo jako je omezení pohybu, něžné pohlazení provazem, zaříznutí provazů do pokožky, pevné objetí celého těla provazy, vnímání vlastní váhy, dechu, společného pohybu. Provazy v obličeji bývají ze zkušenosti větší zážitek než provaz v rozkroku… Lidské tělo má mnoho smyslů, které často opomíjíme zaslepeni honbou za intenzivními sexuálními podněty. Navíc erotika je všude, je snadno dostupná, často zprofanovaná a vytlačuje skutečný fyzický mezilidský kontakt, po kterém mnohdy nevědomě bažíme a zaměňujeme ho právě za erotické touhy. V rámci práce na seberozvoji, nás bondage může dovést až ke kořenům našich erotických fantazií a pochopení odkud pramení. Stručně řečeno, orgasmus není cílem ani součástí shibari session.

S bondage se lze často setkat jako s prostředkem znehybnění za účelem jiných praktik. V mém podání je však samotné vázání cílem nikoliv prostředkem. Bolest způsobená ranou je jiné povahy než bolest, kterou mohou působit provazy. Řekla bych tedy spíše, že během shibari session můžete dostat pár dobře mířených ran ale nikoliv výprask jako takový. Škála bolestivých podnětů mimo bití je obrovská. Pokud toužíte spíš po „spank session“ a vázání je vám cizí, napište mi o tom, možná najdeme společnou řeč. 

Pravděpodobně vás zajímá, zda je možné do session zahrnout i jiné vaše oblíbené praktiky. Mým nástrojem první volby je provaz, Skrz vázání a tělo vás ráda nechám zakusit bolest, stud nebo ponížení. Pokud je to v rámci dohody, používám prvky femdom, footfetish, tantry, hrubého zacházení s tělem či smyslové deprivace. Mám velké pochopení pro nejrůznější fetiše a vždy mě budou zajímat vaše fantazie. Ovšem nikoliv proto, abych je beze zbytku naplnila, ale proto abych věděla, co vás mentálně spouští, a mohla to vzít do hry. Dokážu samozřejmě postavit a vést i scénky založené na scénářích bez omezení pohybu, za zeptání nic nedáte. Ovšem přeju si, abyste mě navštěvovali především kvůli bondage, která ke mou doménou.

Pro úplné ujasnění uvádím, že součástí mých session není poskytování sexuálních služeb jako: „klasika“, „strap on“, „handjob“, apod. Nejsem ani masérka. Účelem shibari session se mnou není sexuální vzrušení potažmo vyvrcholení, ale zkoumání a navyšování vaší energie skrze vědomý dotek (provazem), váš dech a pohyb. Být svázaný vám dává příležitost pocítit své vlastní tělo zcela jiným způsobem.

Vázat někoho je samo o sobě velký projev převahy. Žen, které by s gustem ovládaly technicky náročným vázáním druhé lidi, není mnoho. Ráda se chovám dominantně k těm, kteří to oceňují, a vidím, že jim to opravdu něco dává. Sama na tom nijak nelpím a ráda vážu i bez přítomnosti D/s aspektu. Do vázání se promítne přesně ten poměr sil a vzájemné nastavení, které budeme mít. Dominance není totéž, co vázání, byť spolu úzce souvisí.

Mohu vám vyfotit památeční snímek např. na váš mobil, což průběh session příliš nenaruší. Nebo mohu přizvat fotografa, nicméně pak už jde většinou více o focení než o prožitek a cena session se navyšuje o honorář pro druhého profesionála.

Ano, nicméně po dohodě. Vázala jsem mnohokrát páry, ať už oba dohromady nebo jednoho pro druhého, a je třeba si uvědomit, že emoce mají i přihlížející a do komunikace mezi námi dvěma jejich přítomnost zasáhne, i když sami nebudou aktivní.

Session, kdy ona přivádí jeho, abych ho vázala s tím, že ona se bude dívat, trochu mi pomáhat a něco se přiučí, je velmi oblíbená. Stejně tak se objevují páry, kde svazuji ji a přihlíží on, kde jim bývá příjemné, že jsem žena profesionál nikoliv muž.

Bohužel nelze, mimo jiné proto, že session poskytuji v přizpůsobeném prostoru v centru Prahy, který je patřičně vybaven spolehlivým závěsným systémem.

CHCI NA

Reference lidí kteří prožili soukromou výuku

Napsali o mě

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec vitae arcu. Aenean fermentum risus id tortor. Fusce wisi. Phasellus enim erat, vestibulum vel, aliquam a, posuere eu, velit.
Adam Sendler
Designer
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec vitae arcu. Aenean fermentum risus id tortor. Fusce wisi. Phasellus enim erat, vestibulum vel, aliquam a, posuere eu, velit.
Mike Stuart
Support

Reference lidí, kteří prožili sessions

Napsali o mně

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec vitae arcu. Aenean fermentum risus id tortor. Fusce wisi. Phasellus enim erat, vestibulum vel, aliquam a, posuere eu, velit.
Adam Sendler
Designer
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec vitae arcu. Aenean fermentum risus id tortor. Fusce wisi. Phasellus enim erat, vestibulum vel, aliquam a, posuere eu, velit.
Mike Stuart
Support

Nechci si to nechat ujít

Zůstaňme v kontaktu!

Prosím, nechej mi tu svůj email,
kam ti budu moct občas poslat pozvánky na své akce.

Místo konání

Sessions a soukromá výuka probíhají zpravidla ve studiu poblíž Anděla. Workshopy v Hostivaři, na Žižkově či jinde podle toho, jak je uvedeno v anotaci. Přesnou adresu místa konání obdržíte vždy s instrukcemi pro danou akci.
[newsletter_form]