Načítám Akce

« Všechny Akce

Certifikovaný výcvik SHIBARI SESSION

30 září @ 11:00 - 19:00

1800Kč
Pracuješ s lidmi, jejich tělem i myslí, vnímáš obrovský potenciál, co provazy mají, a zařazuješ nebo si přeješ zařadit vázání do své praxe? Tenhle kurz je určen masérkám a masérům, erotickým i tantrickým, dominám, terapeutům i přátelům vědomého doteku z řad laické veřejnosti.
6 bloků, pondělky 11-19:00, 30. 9., 21. 10., 18. 11., 9. 12., 13.1. a úterý 14. 1. 2025

 

 

6-denní certifikovaný výcvik „SHIBARI SESSION“ bude obsahovat jednak výuku techniky vázání a pak taky mnohá další podtémata související s poskytováním shibari jako služby:

 • mentální hygiena dávajících
 • komunikace s přijímajícími, rozuměj, jak si vybrat pro sebe ty správné klienty
 • jak nastavit bezpečnostní opatření při tak riskantní aktivitě jako je svazování
 • jak vést ty, kteří se neprojevují a projevit se chtějí
 • zda a jak moc do toho míchat dominanci a jiné praktiky
 • jak skrze session lze něco vyléčit
 • mnohé další, čti v obsahu níže.

Půjdeme cestou pochopení i zakoušení.

Říkám si Diana Vera a jako profesionální riggerka, která soukromě komerčně váže a vede skupinové workshopy, působím na české scéně víc jak 8 let. Právě jsem došla k závěru, že bych ráda naší branži přispěla tím, že s vámi nasdílím své zkušenosti. Pokud si mě chceš před přihláškou na výcvik zažít jako lektorku doporučuji jednu ze svých lednových akcí, všechny jsou vhodné i pro ty, kdo ještě provaz v ruce neměli.

Scházet se budeme v Praze, v horizontu září 2024 – leden 2025. Půjde o pondělky 11-19:00, 30. 9., 21. 10., 18. 11., 9. 12., 13.1. a úterý 14. 1. 2025), věřím totiž, že všední den bude mezi volnými profesemi vítanější než den víkendový. Mezi jednotlivými dny jsou nastavené úseky v řádu ca 3-4 týdnů, které vám umožní nabyté dovednosti vždy procvičit a ověřit v praxi tak, abyste další výukový den mohli začínat otázkami z praxe. Vázání se stejně jako jiné dotykové techniky zabydluje v naší svalově-hmatové paměti postupně odvisle od času, který věnujeme této činnosti.

Každý den/blok má svoje téma a s ním je spojený konkrétní úvaz. Blok bude rámovat sdílení, provázet výuka techniky – vysvětlení (komentovaná ukázka) i „step by step“ (kopírování), zacházení s tělem a provazem, a jeho těžištěm bude vždy vaše praxe ve dvojicích. Dvojice budeme tvořit na místě a budete se v nich střídat v dávání a přijímání.

Co můžete očekávat?

 1. Shibari a odevzdání se.

Na chvíli nemuset věci kontrolovat je nejčastější požadavek mých klientů. Zakusit na fyzické úrovni odevzdání kontroly, relaxuje tělo i mysl v daný okamžik a trvale přepisuje přesvědčení o naší moci a bezmoci v civilním životě. První blok bude patřit úvazům s rukama před tělem, které jsou emočně pro přijímajícího nejbezpečnější a usnadňují mu tak vstup do navazujících častí session. Jde prakticky o prvotní uvolnění. Slovy maséra „Dříve než vám v provazech změkne, není vhodné pokračovat k náročnějším úvazům a praktikám“.

 1. Shibari a bezmoc.

Svazování je v naší mysli spojeno především s nemožností pohybu. Tento blok bude věnovaný vázání rukou za zády, potažmo kvalitnímu, bezpečnému, pohodlnému a na nějakou dobu snesitelnému hrudnímu úvazu, který začíná zkroucením rukou vzad. Tím, že partnerovi berete možnost se vyjádřit pohybem, zvete ho k tomu, aby hledal jiné možnosti sebevyjádření a komunikace, po té co si ohmatá zevnitř své tělo v dané pozici.

 1. Shibari a dominance.

Mizanscéna – pozice těl vůči sobě navzájem, která je vyjádřením jejich vztahu. Je klíčové, „jak se k tomu postavit“. Prakticky tělem svým dominujete tělu partnera, neděláte to zdaleka jen rukama a provazem, činíte tak celým svým tělem, svým postojem, jakýmkoliv dotekem. Esence mého stylu spočívá v tom „být nahoře“, „být v kontaktu“ a neustále dávat veškerou pozornost, zvát k reakcím na podněty, reagovat na reakce. V tomto bloku půjde především o výuku bodymechaniky, držení energie a prostoru, co do provazů se budeme věnovat připojení nohou k úvazu a dosáhneme první komplexní pozice, nejčastěji hogtie čili kozelec.

 1. Shibari a ostatní praktiky.

Už jste provazem partnera vtáhli do hry, zmocnili se jeho těla a ovládli jeho pohyb. Fantazie vázaných se až příliš často ubírají směrem „A co se bude dít, až budu bezmocný a nebudu o tom moci rozhodovat?“ Je tu nepřeberné množství praktik, se kterými lze vázání kombinovat, ať už jde o působení bolesti nebo studu, bití, hru s dechem nebo se vzrušením, smyslová deprivace či nejrůznější fetishe. Vřazení jiné praktiky často přichází jako pomyslný vrchol/účel dané pozice, jako pointa sekvence svázat-něco provést-rozvázat. Podělím se s vámi o své oblíbené pointy, ke kterým nás nejlépe pustí ashi shibari – vázání nohou k sobě.

 1. Shibari a terapie.

Tvorba session od A do Z. Začíná to záměrem, přijímajícího i dávajícího. Dotkneme se témat jako je psychohygiena nás dávajících, udržování kontaktu s klientem mimo rámec session, jaké informace poskytnout předem, jak vést úvodní rozhovor, jak dát aftercare, jak moc vlastně session předem promýšlet, aby se naše záměry naplnily, jak moc improvizovat, jak moc komunikovat během session verbálně, jak vyhodnocovat zdravotní a bezpečnostní rizika. Podíváme se na emoční náboj jednotlivých pozic rukou vůči tělu, otevřené a zavřené pozice a několik různých možných vstupních rychloúvazů. Jednotlivé úvazy jsou jako zastavení během session a klíčové pro její další vývoj jsou rozhodnutí a přechody mezi nimi.

 1. Shibari a intimita

Častým požadavkem klientů, potažmo vás dávajících, je bondage intimních partií, které k tělu jednoznačně patří a není důvod se jim během session vyhýbat. Podělím se s vámi o způsoby, jak vést provaz a tím pozornost do klína k pohlaví, jak zacházet se vzrušením, eliminovat nepříjemné pocity, kdy bondage pohlaví zařadit a jak se na ní domlouvat před akcí samotnou.

Příjemným bonusem na závěr výcviku pak bude Osvědčení o absolvování kurzu, jakož i průběžná podpora ve formě whatsupové skupiny a drobných videí, která si v průběhu kurzu vytvoříme. Pokud se ze skupinky do budoucna vyvine parta profesionálek, která se čas od času schází, sdílí, podporuje a učí navzájem, sama bych to uvítala.

 

Organizačně:

Registrace zde na webu. Dotazy: diana@dianavera.com

Výcvik vás zajímá, ale časově nevyhovuje nebo je finančně nedostupný? Napište mi taky, pokud se vás ozve dost, uspořádáme totéž v jiném formátu nebo poradím, které mé jiné kurzy by pro vás mohly být vhodné. Díky.

Platba:

Varianta 1: Celkem 6×1.800 Kč = 10.800 Kč Při registraci je třeba zaplatit za 1.blok 1.800 Kč Na 1. bloku pak bude třeba zaplatit za 2.blok, atd.

Varianta 2: Při platbě za celý výcvik předem cena celkem 9.900 Kč, registrace 1.800 Kč, zbytek doplatíte na 1.bloku.

Pokud odřeknete účast na bloku více jak 7 dní předem, peníze vám vrátím. Pokud odřeknete později, peníze se nevrací. Po technické stránce si lze učivo doplnit na kterémkoliv workshopu, avšak Certifikát vám budu moct udělit až „po osobním přezkoušení ze zmeškaného tématu“. Jako účastníci výcviku u mě máte 50% slevu na soukromou session pro vás osobně.

Termín

30. 9. 2024 – 14. 1. 2025, 11- 19:00

Místo konání

Kotelna, Služeb 3a, Praha 10 – Hostivař

Pokročilost

Vhodné i pro začátečníky

Stravování

Oběd si dáme vždy společně v prostorách restaurace klubu nebo si můžete donést krabičku, resturace v okolí se nenacházejí.

S sebou

Šátek na oči, provazy, co máte. Na místě budou po předchozí domluvě jutové
provazy ke koupi i k zapůjčení. Deku. Pohodlné oblečení pro volný pohyb na zemi.
Podložky jsou na místě. Vážeme bosí.

Kurzovné

1800 Kč / osobu / blok

 

 

Podrobnosti

Datum:
30 září
Čas:
11:00 - 19:00
Cena:
1800Kč
Štítky Akce:
, , , , , , , , , ,